Druhá kvantová revolúcia

Kvantový svet čoraz viac zasahuje do našej reality a vnáša do nej princípy a zákonitosti, ktoré si vieme len ťažko predstaviť a pochopiť. Technologický pokrok je však nezastaviteľný a už dnes vo veľkom využíva zákony kvantovej mechaniky. Táto éra, plná náhleho technologického rozmachu sa nazýva aj ako „druhá kvantová revolúcia“. Ponorte sa do tajov kvánt a najnovšieho výskumu spolu s prof. Bužekom, ktorý Vás prevedie touto fascinujúcou érou, pričom zájde aj do budúcnosti. Môžete sa tešiť na predstavenie rôznych inovácií vybudovaných na kvantovom svete a javoch v ňom. Spoznáte, ako vedci robia kvantové výpočty a nachádzajú tak prevratné spôsoby komunikácie, ktoré majú potenciál ovplyvniť našu budúcu realitu. V rámci prednášky sa bude rozprávať aj o presahu kvantového sveta do iných, nefyzikálnych odvetví, ako je medicína, materiálové vedy. Príďte sa dozvedieť niečo nové z oblasti kvánt a zistiť, aká budúcnosť nás čaká. Po prednáške bude nasledovať tematická diskusia so Samuelom Kováčikom (Vedátor_sk) a Máriom Zimanom (QUTE.sk a riaditeľ FÚ SAV, v. v. i.).

QUTE.sk – Slovak National Center for Quantum Technologies Vás pozýva v rámci Svetového dňa kvanta na popularizačno-vedeckú prednášku prof. Vladimíra Bužeka už v nedeľu 14. apríla 2024 o 18:30 do Kácečka v Bratislave.

Facebook stránka podujatia

Vstupné na prednášku je 4 eurá, študenti, seniori a ZŤP majú vstup zdarma. Kúpou lístka / registráciou (študenti, seniori a ZŤP) v predpredaji do 11.4. budete zaradení do súťaže o zaujímavé ceny. Projekt skQCI je financovaný Európskou úniou z programu DIGITAL a programu NextGenerationEU z prostriedkov Plánu obnovy a odolnosti SR.

Zdroj a grafika: QUTE.sk